Finančná
kalkulačka

FAQ k OKI tlačiarniam s bielym tonerom


Dátum poslednej aktualizácie - júl 2019

 

Q:  Aký povrch má motív po nažehlení na tričko?

A:  Štandardne nažehlený motív na tričku má lesklý vzhľad. Avšak je možnosť dosiahnuť matný vzhľad motívu a to tak, že potlač prykrijeme papierom na pečenie a znova ho zalisujeme pri tej istej teplote a tlaku.

Q:  Koľko praní vydrží na tričku potlač vytlačená digitálnou LED technológiou na tlačiarni OKI  Pro série s bielym tonerom?

A:  Pri jemnom parcom cykle naruby – potlačou vo vnútri – a teplote prania max. 30°C je to 30 – 40 praní. Pozn.  testované s transferovými papiermi zn. FOREVER.

Q:  Môžem hrnček s potlačou vytlačenej na tlačiarni OKI s bielym tonerom umývať v umývačke riadu?

A:  Možné to je, ale bohužiaľ potlač na hrnčeku kvôli vysokým teplotám v umývačke nevydrží.

Q:  Je možné na tlačiarňach OKI s bielym tonerom tlačiť bez použitia bieleho tonera?

A:  Samozrejme, že áno. Biely toner sa dá v predvoľbách tlačiarne vypnúť a môžete tlačiť ako bežnou tlačiarňou s tým rozdielom, že čiernu farbu dostanete miešaním CMY tonerov.

Q:  V akom poradí sa pri tlači motívu na transferový papier nanášajú jednotlivé farebné zložky?

A:  V tlačiarmi sú kazety s tonerom fyzicky uložené v poradí C (cyan), M (magenta), Y (yellow), W (white). Prakticky to znamená, že najprv dôjde k vytlačeniu CMY motívu (čierna je vytvorená pomocou CMY tonerov), ktorý je následne prekrytý bielou farbou. Pri samotnom prenose motívu na potláčaný materiál sa biela farba z vrchu transferového papiera dostane na samotný povrch potláčaného materiálu medzi materiál a motív, čim dôjde k požadovanému efektu zvýraznenia CMY tlače na tmavom podklade.

Q:  Má tlačiareň OKI s bielym tonerom aj inú oblasť využitia ako potlač transferového papiera?

A:  Rovnaký efekt zvýraznenie motívu pomocou podkladového bieleho tonera sa dá dosiahnuť pri tlači na transparentné (priehľadné) média. Tlačiareň sa taktiež dá využiť pri monochromatickej tlači bielym tonerom na kreatívne papiere, ako aj na „klasickú“ farebnú tlač, kde bez použitia bieleho tonera vieme vytlačiť klasicky CMYK motív, kde je K (čierna) zložka vytvorená pomocou CMY (cyan, magenta, yellow) tonerov.

Q:  Aká je „kvalita“ čiernej farby vytvorenej na OKI s bielym tonerom pomocou CMY tonerov?

A:  Sýtosť (černosť) takto vytvorenej čiernej farby je prekvapivo dobrá, inak povedané je o poznanie lepšia, ako by tomu bolo pri tlači čierneho motívu na klasických CMYK tlačiarňach iba pri použití CMY tonerov.

Q:  Musím pri potlači čiernych a tmavých materiálov použiť oba transferové média – teda A fóliu aj B papier?

A:  B-papier má jednu stranu potiahnutú bielou farbou a slúži na zvýšenie krycej schopnosti bieleho tonera. V praxi to znamená, že na A-fóliu  sa vytlačí zrkadlovo motív, následne sa oba papiere priložia potlačenou (A-fólia) a bielou (B-papier) stranou k sebe a vložia do lisu, kde sa z B-papiera prenesie biela farba na vytlačený motív na A-fólii. Následne sa výsledný motív dosiahne prenesením z A-fólie na potláčaný materiál. Odpoveď na Vašu otázku teda znie: áno, musí..

Q:  Môžeme na potlač pomocou tlačiarní OKI použiť aj inú značku transferových papierov ako FOREVER?

A:  Keďže sme doposiaľ skúšali iba transferové papiere FOREVER, vieme garantovať iba funkčnosť týchto transferových papierov, čo samozrejme nevylučuje, že s pomocou transferových papierov iného výrobcu nedosiahnete porovnateľný výsledok.

Ak máte na nás akékoľvek otázky ohľadom zariadení OKI ES série pošlite nám ich na adresu oki@ikaro.sk

 

08.01.2013 Ing. René PiatničkaSÚKROMIE

NAKUPOVANIE

O FIRME

O NÁS

SOCIÁLNE SIETE

  • FACEBOOK IKARO
  • TWITTER IKARO
  • YOUTUBE IKARO