Finančná
kalkulačka

BIELY TONER - revolúcia v oblasti digitálnej tlače


Dátum poslednej aktualizácie - júl 2019

Do zaužívanej digitálnej tlače na báze CMYK tonerov priniesla v roku 2013 spoločnosť OKI prevratnú technologickú novinku – rozšírila možnosti tlače o tlač bielym tonerom, čím ponúkla firmám a grafickým štúdiám úplne nové kreatívne možnosti v cenovej úrovni základných grafických CMYK zariadení.
 
Aktuálne dostupné ucelené portfólio tlačiarní OKI s bielym tonerom ponúka dve základné možnosti aplikácie – nepriamu a priamu tlač. S výnimkou priamej tlače čistej bielej (napr.biele písmená vytlačené na čierny papier) sa vo všetkých ostatných prípadoch biely toner využíva na vytvorenie bielej vrstvy/podkladu medzi potláčaným materiálom a samotnou farebnou (CMYK) grafikou, ktorá tým vo výsledku získa na potláčanom materiáli potrebný kontrast, jas a žiarivosť, čo by bez použitia bieleho tonera nebolo inak dosiahnuteľné - aplikovanú bielu tonerovú vrstvu/podklad pod vytlačenou grafikou ľudské oko v konečnom dôsledku nijak samostatne nevníma t.j. výsledná grafika pôsobí úplne prirodzene.
 
Nepriama tlač (termotransfer) sa používa na potlač textilu a rôznych špecifických materiálov (keramika, drevo, kov, plast, teplo citlivé materiály ap.) za pomoci transferového média/fólie, na ktoré sa v prvom kroku vytlačí grafický motív, ktorý je v druhom kroku prenesený (obvykle pomocou tepelného lisu) na potláčaný materiál.
Metódu priamej tlače zasa vieme využiť pri tlači čistej bielej, prípadne farebnej CMYK grafiky na farebné a tmavé papiere, samolepky, priehľadné fólie ap.
 
 
Praktická ukážka aplikácie potlače na reklamné médium:

 

CMYW, CMYK+W, CMY+W/K – digitálna tlač s bielym a neónovými tonermi len u OKI

Rodinu OKI tlačiarní s bielym tonerom primárne určených na nepriamu tlač aktuálne reprezentujú modely - Pro7411WT pre formát A4, Pro8432WT pre formát A3 a Pro9541dn pre formát SRA3. Modelom primárne určeným na priamu tlač je Pro9542dn formátu SRA3.

 

Rozšírte s OKI kreativitu za hranice CMYK

S technológiou bieleho tonera od OKI môžete odteraz sami tlačiť v živých prirodzených farbách ako aj bielej, a efektívne realizovať či už nízkonákladovú potlač reklamných a propagačných predmetov, zákazkových kancelárskych potrieb, priehľadných materiálov pre okennú grafiku, alebo širokej škály textilu. Práve oblasť reklamnej potlače textilu v súčasnosti dominuje použitiu OKI tlačiarní na našom trhu, pričom pre dosiahnutie najvyššej kvality výslednej grafiky je pre Vás spolu s Forever transferovými médiami dostupný aj špičkový softvérový RIP Forever Transfer RIP. A to všetko pri nízkych investičných/prevádzkových nákladoch, na aké ste pri podobnej náročnosti tlače doteraz neboli zvyknutí.
 

Tlač vo firme sa s OKI stáva ešte chytrejšou – v akejkoľvek farbe vrátane bielej

„Pri nízkonákladovej tlači bielou sa doposiaľ využívajú najmä atramentové technológie alebo sieťotlač,“ hovorí Ing. Miroslav Tyburec, obchodný riaditeľ OKI Systems. „Sú však obvykle nákladné, náročné na údržbu a produkčný čas je zbytočne dlhý. Oproti tomu, nové tlačiarne OKI s bielym tonerom sú všestranné, jednoducho sa používajú a nie je potrebné čakať, kým výstupy zaschnú. Navyše, získame ich rýchlo a s nízkymi nákladmi. Firmy tak môžu tlačiť farebné materiály i s bielou jednoducho priamo v kancelárii.“

 

Biely toner  - FAQ - odpovede na najčastejšie kladené otázky.

V prípade potreby akýchkoľvek ďalších informácií ohľadom ponúkaných zariadení nás kontaktujte telefonicky, prípadne e-mailom na adrese oki@ikaro.sk.

 

Internetový obchod Ikaria.sk: Transferové médiá Forever


 

15.01.2013 Ing. René PiatničkaSÚKROMIE

NAKUPOVANIE

O FIRME

O NÁS

SOCIÁLNE SIETE

  • FACEBOOK IKARO
  • TWITTER IKARO
  • YOUTUBE IKARO