Finančná
kalkulačka

Tomáš Benetín


V trebišovskom IKARE pôsobí od roku 2008 ako ozaj multifunkčný pracovník. Servisuje pokazené pécé (pozor, nie zariadenia na vykurovanie),  trochu zásobuje a aj predáva, čo nazásoboval.

Po práci sa však naplno venuje svojmu najmilšiemu koníčku. Nemusí ho česať, ani vytriasať spod neho slamu, zato si s ním však niekedy dobre zaskáče. Áno, hovoríme o Tomášovej kariére basgitarovej rockovej hviezdy.

Náš kolega sa hudbe na poloprofesionálnej úrovni venuje od pätnástich rokov. Jeho nástrojom je gitara a basgitara. Už niekoľko rokov ako basgitarista pôsobí v pop-rockovej kapele Fictive Marry. Jej hudba znie prave takto  http://bandzone.cz/fictivemarry

            Frontmenom kapely je spevák Marek Lacko, ktorý sa dostal do semifinále v Superstar. Skupina skúša šťastie aj v pesničkovej súťaži Košický zlatý poklad 2012, v ktorej podstatným spôsobom zaujala Vaša Patejdla či Petra Cmoríka. No a ich záujem bol dostatočným motívom na to, aby sa na základe výberu odbornej poroty kapela Fictive Marry s pesničkou Tajný sen dostala do finále.

Tomáš so skupinou chodí hrávať na letné festivaly ako Orange Summer alebo Funradio Dohoda. Hrali v rôznych kluboch v Košiciach, Michalovciach, Holíči, Žiline a kade-tade po Slovensku. A ich kalendár s akciami na rok 2013 sa stále napĺňa...

Skupina Fictive Marry je zaujímavá aj inými vecami. Napríklad svojou dodávkou, ktorou cestuje na koncerty. Aby sa na prevoz ozvučovacej aparatúry maximálne využil priestor do posledného centimetra kubického, dodávka zásadne nesmie mať klímu. A preto Fictive Marry v horúcich mesiacoch za svojimi fanúšikmi cestuje v indickom štýle s otvorenými bočnými dverami.

            Z ďalších Tomášových obľúbených vecí si z výkladu vyberáme:

- rekreačné plávanie (no jasné – pódium, figúra, priateľka...)

- šoférovanie (tu bacha – červená na semafóre sa mu niekedy nezdá až taká červená)

- špagety, slovenská kuchyňa

- víno, minerálka (nepijú rockeri pivo?)

 

IKARO: Ty, počuj. Ako toto všetko stíhaš?

Tomáš: Normálne. Je to môj druhý život. Po ôsmych hodinách v práci, žijem hudbou. Dvakrát do týždňa skúšky a každodenná príprava na dve vyučovacie hodiny týždenne v sečovskej ZUŠ venované štúdiu hry na klasickú gitaru. Tento druh nástroja mi dáva iný pokoj. Jednoducho mi dobre padne oddýchnuť si od rockového soundu. Po letných nadupaných koncertoch je to také ukľudňujúce. Tento rok končím zušku absolventským koncertom. A ak sa všetko dobre podarí, chcem v štúdiu pokračovať na konzervatóriu. 

SÚKROMIE

NAKUPOVANIE

O FIRME

O NÁS

SOCIÁLNE SIETE

  • FACEBOOK IKARO
  • TWITTER IKARO
  • YOUTUBE IKARO